Pressburg Phantoms

Vznik bratislavského tímu Pressburg Phantoms je spätý s festivalom SlavCon. Na každoročnej akcii Víkend na Rokforte sa pravidelne hrával metlobal v upravenej forme, no až ročník 2015 plne nakopol snahy o vytvorenie prvého tímu. Po úspešnom workshope viedenského tímu sa Marta Kučmová rozhodla zorganizovať metlobalové tréningy aj mimo tohto festivalu. Tak vznikol prvý slovenský metlobalový tím Pressburg Phantoms, ktorý funguje pod rovnomenným občianskym združením. 

Od svojho vzniku sa bratislavský tím zúčastnil viacerých turnajov a podujatí. V roku 2016 na svojom úvodnom turnaji Danube Cup vo Viedni získal 6. miesto. Prvý významný úspech sa dostavil v roku 2017 na turnaji Slavic Cup v Poľskej Varšave, kde hráči Pressburg Phantoms po jedinej prehre na turnaji obsadili vynikajúce 3. miesto.

V roku 2018 sa Pressburg Phantoms prvýkrát objavili na oficiálnom medzinárodnom turnaji European Quidditch Cup organizovaným európskou metlobalovou federáciou EQF. Na tomto turnaji sa predstavilo 32 najlepších tímov z celej Európy a Phantoms skončili s bilanciou jednej výhry a štyroch prehier na 28. mieste. Ďalší rok sa už ako silnejší a zohranejší celok predstavil v druhej divízii a turnaj ukončil na 11. mieste zo 16 účastníkov. S turnajom sa lúčili s bilanciou štyri výhry a tri prehry. V sezóne 2018/2019 sa stali Pressburg Phantoms účastníkmi centrálnej európskej metlobalovej ligy – CEQL, kde pravidelne hrávajú s tímami z Rakúska a Slovinska.

Počas piatich rokov existencie tímu sa v tíme vystriedalo veľa hráčov a napriek ustálenému jadru tímu organizuje Pressburg Phantoms pravidelne otvorené tréningy pre širokú verejnosť. Metlobal si v Bratislave môžete zahrať každú stredu a nedeľu o 17:00 v šporotovom areáli na Nevädzovej ulici v Ružinove.

Hráči Pressburg Phantoms
Sponzorvaný hosting od WebSupport.sk
Vlastný virtuálny server od 8,77 € od WebSupport.sk