Čo robiť v prípade, že vo vašom meste ešte nie je metlobalový tím?

Ak sa vám nechce cestovať na tréningy do Bratislavy, tak najlepším krokom bude založenie nového metlobalového tímu priamo vo vašom meste. Ak sa na to podujmete, neváhajte nás kontaktovať. SQA a Pressburg Phantoms majú dlhoročné skúsenosti s metlobalom a radi vám so zakladaním nového tímu pomôžeme. 

Ak nás kontaktujete, tak sa radi zastavíme na váš prvý tréning a vysvetlíme pravidlá, pomôžeme s propagáciou cez sociálne média a dokonca vieme zapožičiať, či darovať equipment.  

Prvé kroky

Prvých pár týždňov nebude jednoduchých, no odmenou bude založenie fungujúceho tímu na Slovensku. Je dôležité mať podporu aspoň jedného ďalšieho kamaráta, ktorý Vám pomôže s propagáciou, alebo s nosením náčinia. 

Najprv musíte nájsť vhodnú plochu, kde by ste si mohli zahrať metlobal. Na začiatku skúste verejné priestranstvá, ihriská a parky, ktoré sú bez poplatku.

Po vyhliadnutí plochy odporúčame vytvoriť udalosť na sociálnych sieťach (ideálne Facebook) aspoň týždeň pred samotným tréningom a pozvať svojich priateľov a športových nadšencov. Zároveň poproste priateľov, ktorí sa nemôžu zúčastniť, aby vám pomohli šíriť túto udalosť ďalej, nech sa informácia o metlobale vo vašom meste dostane k čo najvyššiemu počtu ľudí. Je skvelé, ak sa vám na tréning podarí dostať aspoň 12 ľudí, aby ste si vedeli vyskúšať priamo hru 6 na 6 (bez seeker a snitch). Čím viac ľudí sa vám podarí získať nad toto číslo, tým bude váš tréning zábavnejší aj kvalitnejší.

Metlobalový tréning
 
Chasers a quaffle
Sponzorvaný hosting od WebSupport.sk
Vlastný virtuálny server od 8,77 € od WebSupport.sk