Skúste si metlobal na vlastnej koži

Či už si chcete splniť detský sen, alebo si len vyskúšať nový netradičný šport, tak vás radi privítame. Momentálne si môžete zahrať metlobal každú stredu a nedeľu o 17:00 v športovom areáli Nevädzova 2 v Bratislave. Pre istotu nás predtým kontaktujte cez Facebook a potvrďte si s nami čas a miesto konania tréningu.  

Stačí, ak si zo sebou vezmete športové oblečenie, vhodnú obuv (odporúčame kopačky s umelohmotnými štupľami, prípadne dobré tenisky) a fľašu vody. Všetko ostatné vám zapožičiame a priamo na mieste vám vysvetlíme pravidlá. Nebojte sa so sebou priviesť aj priateľov keďže u nás platí pravidlo “čím viac hráčov, tým lepšie”.


Často kladené otázky

Je pre mňa metlobal vhodný šport?

Metlobal je vhodný pre mužov, ženy, športovcov i nešportovcov od 16 rokov. Väčšina hráčov je vo veku 20-30 rokov a tréningy sa prispôsobujú úrovni jednotlivých účastníkov, takže sú vhodné aj pre ľudí, ktorí si metlobal ešte nikdy nevyskúšali. S najväčšou pravdepodobnosťou si z tréningu odnesiete dobrú náladu, nových priateľov a možno i svalovicu. Prvých päť úvodných tréningov máte bez akéhokoľvek členského poplatku (po individuálnej dohode je možné toto číslo zvýšiť).

Ako lietate?

Od fiktívneho športu v knihách sa ten reálny líši najviac tým, že nevieme lietať. Hráči však lietajú (behajú) po ihrisku a snažia sa nájsť medzery v obrane súpera a následne skórovať do jednej z troch obručí na súperovej polovici ihriska.

Máte aj metly?  

Počas celého zápasu si hráči musia udržať metlu medzi nohami. Tento hendikep zťažuje pohyb na ihrisku a spôsobuje náročnejšiu maniupuláciu s loptami. Metly sú vyrobené z PVC, ktoré sa pri náraze ohne a nespôsobí zranenie.  

Ako funguje snitch (zlatá strela)?

Nepoužívame žiadne drony. Zlatá strela je tenisová loptička v ochrannom miešku, ktorý je suchým zipsom pripnutý na šortky nestranného snitch runner (nosiča zlatej strely). Ten sa všemožnými spôsobmi, vrátane fyzického kontaktu, bráni jej chyteniu. Úlohou seeker je chytiť snitch strhnutím miešku zo šortiek snitch runner bez fyzického kontaktu.

 
Chytanie snitch (zlatej strely)

Dá sa hrať metlobal aj mimo Bratislavy?

Príležitostne je možné vidieť a vyskúšať si metlobal na rôznych festivaloch a podujatiach po celom Slovensku. V súčasnosti fungujú pravidelné metlobalové tréningy jedine v Bratislave. Kontaktujte nás, ak chcete založiť tím vo vašom meste a radi vám pomôžeme. 

Organizujete firemné teambuildingy?

Metlobal je netradičný tímový šport, ktorý vie ozvláštniť každý teambuilding. Hráči Pressburg Phantoms vedia zabezpečiť všetko náčinie, vysvetlia pravidlá a budú robiť rozhodcov počas hry, aby si váš tím odniesol čo najlepší zážitok. Kontaktujte nás a my vám pošleme podmienky spolupráce.